خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

آموزش و تحلیل سلوح سرد جیت کان دو

  • o    نانچیکو؛ سریعتر از باد!

     مهمترین سلاح سبک جیت­کان­دو، نانچیکو ست. با وجود اینکه چوب­های کوتاه کالی، چاقو، چوب بلند، سانچیکو و... نیز از سلاح­های سرد این سبک به حساب می­آیند ولی نانچیکو در عین سادگی خود و در عین برنده نبودن مثل چاقو، شمشیر و سای، به تمام آنها ارجعیت داده می­شود! اما به راستی، چرا؟!

     نانچیکو سلاحی است بسیار ساده که از دو قطعه چوب یا آهن و یا حتی پلاستیک که توسط یک زنجیر یا بند بهم متصل شده، تشکیل می­شود. اما شدت تخریب حریفان با این سلاح، غیرقابل تصور است!

     تمرین اصولی و تخصصی با این سلاح به شکل کاربردی و نه نمایشی، در صورت ساعت­ها تمرین و تمرکز، می­تواند از شما یک مبارز تمام­عیار بسازد تا به راحتی بتوانید حداقل پنج تن را تنها با وارد کردن یک ضربه به سر، گردن، زانو و ساق پایشان، از حرکت باز دارید!

     نانچیکو کم حجم است و در هر جایی (کیف، کاپشن، شلوار و...) جای می­گیرد بی­آنکه خودنمایی کند. آموزش این سلاح را به شکل اصولی به همه، حتی کسانی که رزمی­کار نیستند (علی الخصوص بانوان) توصیه می­کنم. نانچیکو یعنی یک سلاح سرد کاملا کاربردی.   شما زمانی به حرف من می­رسید که در موقعیتی مرگبار گرفتار شوید. آن موقع خواهید فهمید که چگونه این سلاح، فرشته نجاتتان می­گردد!

  من به این دوست کوچکم، لقب "سریعتر از باد" داده­ام...

  *از کتاب "جیت کان دو: فلسفه دفاع" نوشته "احسان صادقی"


  این مطلب تا کنون 23 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : نانچیکو ,سلاح ,
  آموزش و تحلیل سلوح سرد جیت کان دو

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر