جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

آموزش و تحلیل سلوح سرد جیت کان دو

  • o    نانچیکو؛ سریعتر از باد!

     مهمترین سلاح سبک جیت­کان­دو، نانچیکو ست. با وجود اینکه چوب­های کوتاه کالی، چاقو، چوب بلند، سانچیکو و... نیز از سلاح­های سرد این سبک به حساب می­آیند ولی نانچیکو در عین سادگی خود و در عین برنده نبودن مثل چاقو، شمشیر و سای، به تمام آنها ارجعیت داده می­شود! اما به راستی، چرا؟!

     نانچیکو سلاحی است بسیار ساده که از دو قطعه چوب یا آهن و یا حتی پلاستیک که توسط یک زنجیر یا بند بهم متصل شده، تشکیل می­شود. اما شدت تخریب حریفان با این سلاح، غیرقابل تصور است!

     تمرین اصولی و تخصصی با این سلاح به شکل کاربردی و نه نمایشی، در صورت ساعت­ها تمرین و تمرکز، می­تواند از شما یک مبارز تمام­عیار بسازد تا به راحتی بتوانید حداقل پنج تن را تنها با وارد کردن یک ضربه به سر، گردن، زانو و ساق پایشان، از حرکت باز دارید!

     نانچیکو کم حجم است و در هر جایی (کیف، کاپشن، شلوار و...) جای می­گیرد بی­آنکه خودنمایی کند. آموزش این سلاح را به شکل اصولی به همه، حتی کسانی که رزمی­کار نیستند (علی الخصوص بانوان) توصیه می­کنم. نانچیکو یعنی یک سلاح سرد کاملا کاربردی.   شما زمانی به حرف من می­رسید که در موقعیتی مرگبار گرفتار شوید. آن موقع خواهید فهمید که چگونه این سلاح، فرشته نجاتتان می­گردد!

  من به این دوست کوچکم، لقب "سریعتر از باد" داده­ام...

  *از کتاب "جیت کان دو: فلسفه دفاع" نوشته "احسان صادقی"


  این مطلب تا کنون 23 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 28 تير 1394
  منبع
  برچسب ها : نانچیکو ,سلاح ,
  آموزش و تحلیل سلوح سرد جیت کان دو

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 10 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر